Masáž zdraví Očekávaná délka života

Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) byla průměrná délka života zdravých Korejců od roku 2016 73 let, což je přibližně 9,7letý rozdíl od standardní délky života WHO 82,7 let. To znamená, že v průměru stráví 10 let v nemocnicích a mimo ně, trpí různými nemocemi a žijí obtížným starým životem, aniž by byli zdraví.

Jak se zdůrazňuje pohoda, zvyšuje se zájem o dobré jídlo, dobrý čaj, přírodu a mimo jiné i masáže. Masáž je tradiční léčebná metoda, která se traduje od starověku a nedávno byla uznána jako alternativní medicína a používá se jako terapeutická pomůcka. Podle údajů z USA National Institutes of Health je masáž účinná při zmírňování úzkosti, deprese a nespavosti, zvládání stresu a bolesti a pomáhá sportovcům zotavit se po cvičení.

Jaký je vztah mezi masáží a dlouhověkostí? Masáž je aktivní metoda kontaktu s tělem a lze očekávat, že zlepší zdravou životnost. Když je pokožka a svaly stimulovány jemnou a konstantní tlakovou masáží, je signál přenášen do centrálního nervového systému prostřednictvím senzorických receptorů distribuovaných pod kůží a nerv vagus je stimulován k aktivaci parasympatického nervového systému. Parasympatický nervový systém snižuje srdeční frekvenci, krevní tlak a svalovou únavu v těle, aktivuje trávicí systém a obnovuje psychologickou stabilitu. Moderní lidé, kteří vždy žijí v napětí, často mají tuto rovnováhu autonomního nervového systému narušenou, ale masáž jim může pomoci najít rovnováhu. To zajišťuje spánek a přiměřený odpočinek, které jsou nezbytné pro podporu zdravé délky života, a pomáhá zlepšit emoce, jako je deprese a úzkost.

Očekává se, že masáž bude hrát roli při hypertenzi, která ohrožuje zdravou délku života. V roce 2015 publikoval Journal of the American Society of Hypertension zajímavý dokument s názvem „The Mechanism of Massage Therapy on Blood Pressure – Literature Review“. Tento článek odhalil, že masáž je slibná jako adjuvantní léčba u pacientů s hypertenzí nebo před hypertenzí. V roce 2014 publikoval Journal of Human Hypertension článek s názvem „Systematický přehled literatury o masážní terapii u pacientů s esenciální hypertenzí“. 스웨디시 Výsledkem analýzy 24 článků a 1962 pacientů s hypertenzí je analýza, že kombinace masáží a antihypertenziv může být účinnější než užívání samotného antihypertenziva při snižování systolického a diastolického krevního tlaku. Kromě toho, pokud se uvažuje pouze o systolickém krevním tlaku, může být masáž prospěšnější než léčba drogami.

Pro starší lidi, o kterých lze říci, že jsou nejchudší na zdraví, je masáž snadným způsobem, jak si vybrat. Podle údajů z amerických národních institutů zdraví byly účinky masáže zavedeny za účelem zmírnění bolesti nebo zlepšení nálady u pacientů s rakovinou, zmírnění napětí u starších osob, snížení symptomů u pacientů s demencí a zmírnění bolesti u pacientů s chronickou bolestí dolní části zad nebo bolesti hlavy.

Moderní lékařská technologie pro diagnostiku a léčbu se vyvinula pozoruhodně, ale skutečností je, že chybí lékařské přístupy k prevenci.

V poslední době bylo vynaloženo mnoho úsilí zaštepit zvládání stresu, odpočinek, relaxaci a meditaci na medicínu za tímto účelem, takže nalezení vlastního způsobu, jak se zbavit stresu a dostatek odpočinku, je prvním krokem k dobrému zdraví.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다